Projektowanie wnętrz i koncepcje architektury.

Świadczymy usługi dla inwestorów, deweloperów, architektów i klientów prywatnych. Nasze doświadczenie pozwoliło na wypracowanie skutecznego modelu współpracy i gwarancji wysokiej jakości tworzonych przez nas projektów.

KONCEPCJA FUNKCJONALNA

Jeśli jest to możliwe (budynek stoi i są wewnątrz wykonane tynki i wylewki) zaczynamy pracę od wizji lokalnej i pomiarów. Jeśli pomiar nie jest możliwy, pracujemy początkowo na bazie dokumentacji architektonicznej i wykonujemy pomiar przed wykonaniem dokumentacji rysunkowej.
– Ustalamy z klientami założenia funkcjonalne do projektu wnętrz (funkcja poszczególnych pomieszczeń, lista elementów, które muszą się znaleźć we wnętrzu, preferencje dotyczące poszczególnych stref).
– Przygotowujemy kilka wariantów koncepcji funkcjonalnej prezentowanej na rzutach 2d.
Omawiamy z klientami przestawione koncepcje, wybieramy wspólnie najlepszy wariant.

Wizualizacja

– Omawiamy z Państwem na spotkaniach preferowaną kolorystykę, klimat wnętrza, rozwiązania materiałowe, wyobrażenia na temat wnętrza. Rozmawiamy o planowanym budżecie.
– Przygotowujemy projekt koncepcyjny wnętrza w postaci fotorealistycznych wizualizacji.

DOKUMENTACJA RYSUNKOWA I WYBÓR MATERIAŁÓW

– Na podstawie zaakceptowanej koncepcji wybieramy z Państwem materiały wykończeniowe. Przygotowujemy spis produktów przedstawionych na wizualizacjach (m.in. armatura, ceramika, płytki, lampy, materiały wykończeniowe podłóg, rodzaje wykończenia ścian, sprzęty AGD, wkłady kominkowe).
– Przygotowujemy szczegółową dokumentację rysunkową, która będzie stanowiła podstawę do realizacji wnętrza przez ekipę wykończeniową, stolarzy, szklarzy, kamieniarzy, tapicera i innych wykonawców. Dokumentacja zawiera m.in. rysunki ścianek działowych, układu posadzek, układu sufitów podwieszonych, rozmieszczenia punktów elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, kolorystyki ścian. Dla wszystkich projektowanych kompleksowo pomieszczeń powstają szczegółowe rysunki przekrojowe prezentujące elementy na zamówienie (meble, blaty, elementy szklane, elementy tapicerowane, wyłożenia na ścianach z płytek, kamienia, płyt betonowych itd.)
– Na spotkaniach omawiamy dokumentację i ustalamy szczegóły takie jak podziały wewnętrzne szafek, sposoby otwierania frontów, kolorystykę zewnętrza i wnętrz mebli.
Nasza pracowania jest wyposażona w szeroki wachlarz próbników kolorystycznych, które pomagają Państwu wybierać materiały.
– Na koniec dobieramy meble wolnostojące, akcesoria łazienkowe, klamki, grafiki, dywany.

PROJEKTOWANIE

Updated on 2018-11-21T23:15:56+00:00, by fpiodec.