Projekt „Targu Śledzia”

Nowa funkcja i wygląd krańcówki tramwajowej na ul. Północnej w Łodzi. Inspiracją były tu tradycje hal targowych, które w Polsce zanikły. były one naturalnym miejscem spotkań i kontaktów sąsiedzkich, punktami na mapie,w których wnętrzu tętniło życie. Wprawdzie obiekt usytuowany jest blisko manufaktury, ale jest funkcją uzupełniającą ten rejon, o potrzeby dostępu do świeżych, produktów lokalnych. Połączeniu targu z pętlą tramwajową, daje to miejsce, w którym łączyłyby się drogi zarówno podróżnych jak i ludzi z okolicy.

Mnogość towarów i użytkowników, sama w sobie stanowiłaby kolorową i hałaśliwą zbieraninę,dlatego najlepszym rozwiązaniem dla mnie było wykorzystanie stonowanych odcieni, i faktur. Jest to także obiekt który miałby być przede wszystkim schronieniem i miejscem handlu. Dlatego użyte materiały bardziej nawiązują do konstrukcji i budynków technicznych.

Stanowiska targowe, ze ścianami zewnętrznymi z blachy ryflowanej,mają możliwość pełnego zamknięcia, tak aby w godzinach wieczornych, widoczna była jedynie pojedyncza gładka bryła. Jej ściany kończyłyby się na wysokości 2m, by pozostawić widoczną konstrukcje zadaszenia.

plansze

Comments:0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *